Ana sayfa  Annelik  Elsanatları  Haberler  Magazin Dünya  Magazin Türkiye       

Moda  Ressamlar  Seramik  Tiyatro Sinema  Yazılar  Yemekler 

 

İstanbul'dan Roger Waters geçti - Waters ve otizmli çocuklar | Editörün kaleminden: Dünyadan magazin 2-1

Yazan: Belgin Invictus, Grafik Saati Belgin ile dünyadan magazin, Tiyatro yazılarım Diğer yazılarımdan, .... .... 2014
İlk yayın:
MyBilet e-Dergi, Sayı: 4, Kırmızı  Gözlüklü Kız
- 9 Ağustos 2013

Belgin Elçioğlu

Yazan: Belgin Invictus

Blogum

Facebook sayfam

Google Plus sayfam

belgininvictus1968[at]gmail.com

Belgin ile dünyadan magazin - Belgin Elçioğlu

İstanbul'dan Roger Waters geçtiDünyanın en büyük prodüksiyonu ‘The Wall’ turnesi ile 4 Ağustos’ta İstanbul’da İTÜ Stadyumu’nda konser veren Roger Waters, otizmli çocukları unutmadı.
Belgin Elçioğlu Roger Waters, otizmli çocukları unutmadı
Ünlü müzisyen, Tohum Vakfı Özel Eğitim Okulu ve güzel sanatlar müzik lisesi öğrencisi Cem Sezgin’e imzaladığı gitarı bağışlarken, otizmli çocukların kendisi için hazırladığı resmi aldı.

Waters’ın gitarı, Tohum Otizm Vakfı’nın kuruluşunun 10’ncu yılı nedeniyle düzenlenen özel gecede hayranlarının ilgisine sunuldu.
Belgin Elçioğlu ile dünyadan magazin
İmzalı gitarın satışından elde edilen gelir otizmli çocukların topluma kazandırılmaları yönündeki çalışmaların desteklenmesi için kullanılacak.
Hayata Dair Makale yazı yorum analiz deneme öykü
Duyarlılığıyla takdir toplayan ve diğer sanatçılara da örnek olacağını umduğumuz Waters, İstanbul’daki konserini özel bir teşekkürle bitirerek “Sizin sıcaklığınızı daha önce hiçbir konserde hissetmedik” ifadesini kullanmıştı.
Hayata Dair haberler son dakika haberleri

Müzik dünyasının temel taşlarından biri olanve Roger Waters dönemi Pink Floyd grubunun imzasını taşıyan The Wall albümü 1979’da çıkmış, albümü temel alan aynı adlı film ise 1982’de yapılmıştı.
Anne baba çocuk
Babasını II. Dünya Savaşı sırasında kaybeden Roger Waters’ın yaşamından izler taşıyan Pink isimli karakterin öyküsünü anlatan albüm ve film klasikler arasında
yer alıyor.


yemekler yemek tarifleri
Roger Waters, The Wall gösterilerini başlattığı 2010 yılında kendi sitesinde yayınladığı “The Wall neden şimdi?” başlıklı yazısında şunları söylüyor: “22 yıl önce şunları yazmışım ‘Aklıma şu soru geliyor; Kültürümüzdeki iletişim teknolojileri aydınlanmamızı ve birbirimizi daha iyi anlamamızı mı sağlayacak, yoksa bizi oyuna getirip birbirimizden uzaklaştıracak mı? "Bence bu soru anlamını hâlâ koruyor. İnternette ticaret ve propaganda bütün hızıyla sürüyor, ama bir taraftan anlayışın da geliştiğini hissediyorum. Fikirlerimizi çeşitli mecralarda paylaşmaya devam etmeliyiz. Korkularımdan kurtulmam uzun zaman aldı 30 yıl önce The Wall’u yazdığımda korku içinde genç bir adamdım (aslında o kadar genç de değildim, 36 yaşındaydım). Korkularımdan kurtulmam uzun zaman aldı. The Wall’un bu yeni prodüksiyonunda, bazı kıyaslamalar yapmaya, içinde bulunduğumuz çıkmazın biraz aydınlanmasını sağlamaya çalışıyorum. The Wall’u bütün bu yıllar boyunca kaybettiğimiz tüm masumlara adıyorum. Eğitimli kesimde, insanların daha ‘insancıl’; yani daha cömert, daha işbirliğine yönelik, daha anlayışlı ilişkiler kurma yetisine sahip olmadığı görüşü var. Ben buna katılmıyorum. Bence, insanlığın öyküsünde böyle bir sonuç çıkarabilmek için henüz çok erken. Birbirimizi yemek yerine daha iyi bir noktaya ulaşmak için en azından bir şansımızın olduğuna inanıyorum. Bir sanatçı olarak, iyimserliğimi (ihtiyatı elden bırakmasam da) ifade etme ve başkalarını da bunu yapmak için cesaretlendirme sorumluluğunu taşıdığımı hissediyorum. Büyük sanatçı John Lennon’ın da dediği gibi, “Bana hayalci diyebilirsiniz, ama bu konuda yalnız değilim.”

Yazan: Belgin Invictus
Blogum
Facebook sayfam
Google Plus sayfam
belgininvictus1968[at]gmail.com

Hayata Dair Kültür Sanat Dergisi

Tags: magazin, dünyadan magazin, Roger Waters, Pink Floyd, The Wall, Otizm, otizmli çocuklar, otistik çocuklar,

  Copyright: Her hakkı saklıdır  | grafiksaati.com@gmail.com  |  gizlilik politikası